Рома се позабавлява на “Адриатико” и се бетонира на второто място (видео)

Отборът на Рома разгроми Пескара с 4:1 в гостуването си на стадион “Адриатико” от 33-ия кръг на Серия “А”. “Вълците” надиграха своя съперник по всички показатели и пропуснаха да запишат дори още по-гръмка победа. Кевин Строотман в 44-ата, Раджа Наинголан в 45-ата и Мохамед Салах в 48-ата и 60-ата минута бяха точни за гостите. Почетният гол за “делфините” пък отбеляза Ахмед Бенали в 83-ата минута. С този успех играчите на Лучано Спалети се бетонираха на втората позиция, като дръпнаха с 4 точки на преследвача Наполи, който сгреши по-рано в кръга, като направи равенство 2:2 в гостуването си на Сасуоло.

Срещата започна с натиск на Рома и още във 2-ата минута Мохалед Салах отбеляза гол, който не бе признат заради засада. След това гостите създадоха още няколко добри ситуации, но така и не успяваха да се разпишат. В 6-ата минута Стефан ел Шаарауи изскочи сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Две по-късно далечен удар на Кевин Строотман мина над вратата. В 10-ата минута отново Ел Шаарауи получи отлично центриране на задната греда и отблизо пропусна. В 13-ата минута пък Един Джеко стреля с глава над вратата. Строотман имаше нов шанс в 18-ата минута, но отново ударът му бе неточен, а в 20-ата минута Наинголан бе изведен в пеналта и стреля от въздуха и нацели напречната греда.

Последваха минути на затишие, в които Пескара успя да изравни играта и дори от време на време поглеждаше към вратата на Войчех Шчесни.

В края на полувремето обаче Рома отново вдигна оборотите и набързо пречупи своя съперник. В 43-ата минута удар на Салах мина покрай вратата. След това в 44-ата минута Ел Шаарауи бе изведен на скорост и подаде на празна врата на Строотман, който нямаше как да сгреши. По-малко от минута по-късно гостите организираха хубава контраатака, Салах подаде на Един Джеко в наказателното поле, той върна за Наинголан около точката на дузпата и той отбеляза за 0:2.

Още в началото на втората част “вълците” отново ухапаха “делфините”. В 48-ата минута Салах получи на границата на наказателното поле и с прецизен удар под гредата направи резултата класически. След това на два пъти Джеко отправи неточни удари.

В 59-ата минута Пескара стигна до една от малкото си опасни ситуации в мача, но вместо да върнат един гол, домакините бяха хванати на контраатака, Ел Шаарауи подаде за Салах, който вкара за 0:4.

В края обаче Рома свали гарда и позволи на Пескара да вземе инициативата. В 73-ата минута Жан Кристоф Баебек стреля опасно от фаул, но Шчесни демонстрира прекрасен рефлекс и опази вратата си. Стражът се намеси решително и в 76-ата минута след опасен удар на Капрари. В 83-ата минута обаче домакините организираха хубава атака, Ледиан Мемушай центрира остро по земя и Бенали отблизо засече във вратата за 1:4. “Делфините” дори можеха да направят загубата си и по-почетна, но в 87-ата минута удар от фаул на Кристиано Бираги се отби от гредата.

В крайна сметка Рома прибави нови три точки в актива си, като вече има 75 и здраво държи второто място в класирането. Отборът на Пескара пък се е запътил здраво към Серия “Б”, като вече 8 поредни мача няма победа и заема последното място с 14 точки в актива си.