Млад талант спаси дубъла на Лудогорец във Враца

Отборите на Ботев (Враца) и Лудогорец II не успяха да се победят и завършиха 0:0 в двубоя помежду си от 25-ия кръг на Втора лига. Домакините бяха по-активният тим през по-голямата част от срещата, като на няколко пъти юношеският национал Даниел Наумов спаси вратата си от попадение. Стражът изби по отличен начин два много точни удара на играчи на домакините през втората част и като цяло бе доста стабилен под рамката. В края на мача "орлите" също можеха да стигнат до успех, но Цветелин Чунчуков пропусна сам срещу вратаря.

През първата част домакините бяха по-дейният тим на терена, докато гостите разчитаха повече на контраатаки. Все пак "орлите" пропуснаха чистото положение за гол, след като Чунчуков не успя с глава да намери рамката на вратата при едно центриране от фаул.

След почивката домакините вдигнаха оборотите и обсадиха вратата на Лудогорец. На два пъти Наумов трябваше да избива със сетни сили отлични далечни удари, но не позволи топката да посети вратата му. В 82-ата минута кълбото все пак премина голлинията му, но бе отсъден фаул срещу него. В края на мача при една контраатака на гостите Чунчуков бе изведен зад защитата, но не успя да преодолее Ивайло Яначков и така двете нули на таблото не се промениха.

По този начин в класирането Лудогорец остава на девета позиция с 34 точки, докато Ботев е с две по-малко на десето място.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЛУДОГОРЕЦ II 0:0

БОТЕВ (ВРАЦА): Ивайло Яначков, Ивайло Михайлов, Иван Пенев, Иво Харизанов, Илия Карапетров, Емил Стоев, Мариян Иванов, Николай Маринов, Спас Георгиев, Тодор Чаворски, Янаки Смирнов

ЛУДОГОРЕЦ II: Даниел Наумов, Томас Цвятков, Кристиян Димитров, Ивайло Климентов, Петър Петров, Кристиян Григоров, Антонио Георгиев, Преслав Петров, Светослав Ковачев, Александър Василев, Цветелин Чунчуков