Топ баскетболисти участваха в турнирa на Holiday Heroes (видео)

Топ баскетболисти участваха в турнирa на Holiday Heroes  (видео)

На 23 април 2017 г. (неделя), зала „Триадица” стана домакин на голям благотворителен баскетболен турнир между компании в подкрепа на Holiday Heroes, организиран съвместно с Виваком Национална баскетболна лига и Българското баскетболно общество. В аматьорския турнир, в които състезателите играха формат 3x3, се включиха 12 отбора, представители на социално отговорни компании.

В ролята на треньори и ментори на участващите отбори станаха професионални баскетболисти, които през целия ден напътстваха състезателите. Божидар Аврамов от БК „Лукойл Академик” беше ментор на SBTech, с които вдигнаха и шампионската купа. На финала те отстраниха отбора на Кирил Райков от БК „Левски“ и отбора му LIDL. Трети в класирането се подреди отборът на PPD, с ментор старши-треньорът на БК „Левски“ Мануел Марков. Всички те получиха и специални подаръци от Vivacom и подаръчни комплекти STR8.

Ето и крайното класиране в турнира:

Vivacom, с ментор Станислав Цонков от БК „Черно море Тича”
Fadata, с ментор Александър Груев от БК “Спартак Плевен”
Devision, с ментор Павел Иванов от БК „Левски“
бензиностанции ЕКО, , с ментор Васил Михайлов от БК „Академик Бултекс 99“
Bayer, с ментор Венцислав Петков от БК “Ямбол” HP, с ментор Ивко Ивков от БК „Балкан”
Visteon, с ментор Павлин Иванов от БК „Лукойл Академик"
Endava,  с ментор Златин Георгиев от БК „Рилски спортист”
Данаил Милев от Българско Баскетболно Общество – отбор Holiday Heroes

Всички ментори се включиха абсолютно безвъзмездно в събитието, за да помогнат на каузата на Holiday Heroes. За да бъде турнирът по баскетбол истински спортен празник за всички участници, Pepsi, Балкан Лактима и Болярка осигуриха тонизиращи напитки, а foodpanda зарадваха всички ментори и участници с вкусен обяд.

Събраната сума за участие в турнира е 7700 лв, а всички средства бяха използвани за закупуването на хранителни продукти, с които Holiday Heroes помогна на хиляди нуждаещи се семейства през кампанията „Великден 2017”.