Преднината на Бока намаля

Аржентинският гранд Бока Хуниорс не успя да победи във втори пореден мач в Примера дивисион. Лидерът в първенството завърши 0:0 в гостуването на Атлетико Рафаела, а двубоят бе от 21 кръг на шампионата.

През по-голямата част от срещата гостите доминираха, но новото попълнение на Ювентус Родриго Бентанкур пропусна отлична възможност през първата част. Най-чистото положение за "синьо-жълтите" бе в 60-ата минута, но този път Пабло Перес се размина на празна врата с топката.

Пет минути преди края Ромеро от домакините разтресе горната греда на Роси с хубав изстрел от 25 метра. Така Бока записа шесто равенство през този сезон.

Играчите на Гуилермо Скелото вече имат преднина от само три точки пред втория Нюелс Олд Бойс, който спечели с 3:0 визитата си на Алдосиви. Тимът от Буенос Айрес е с актив от 45 точки, докато отборът от Росарио е с 42.

Отборът на Атлетико Рафаела е 19-и с 24 точки, като в последните пет мача има четири равенства и едно поражение.