Излъчиха най-добрите тенисисти сред журналистите

Станаха ясни шампионите на 34-ото държавно първенство по тенис за журналисти за купите на СИБАНК. Надпреварата се проведе през уикенда на кортовете на спортния комплекс ДЕМА в София с участието на журналисти от печатни и електронни медии, радиа и телевизии.

Шампионка при дамите за 14-и път стана фоторепортерката на в. "24 часа" Десислава Кулелиева, която във финала победи с 9:2 редактора в емисия "Балкани" на редакция "Международна информация" на БТА София Георгиева. На трето място при жените на сингъл се класира Цвета Гагарова от Канал 3.

Титлата на двойки отново отиде при Десислава Кулелиева, заедно с Биляна Караманолева от сп. "Фют". На второ място останаха Христина Балинска (bTV) и Йоана Гочева (Нова телевизия), а трети е двойката Георгиева-Гагарова.

Победител при мъжете до 40 г. стана Христо Христов (Нет Инфо). Във възрастовата група 40-55 г. победител стана издателят Мартин Захариев, а в групата 55- 70 г. Борислав Костурков (член УС на СБЖ). Титлата при ветераните (над 70 г.) взе Тодор Попов (МТел Спорт).

При мъжете на двойки до 45 години спечелиха Иво Желев (агенция "Естат" и СБЖ) и Христо Христов (Нет Инфо), а над 45 г. - Тодор Попов (МТел Спорт) и Георги Дончев (СБЖ).

Организатор на турнира е тенис клуб "Журналист". Наградите бяха осигурени от веригата спортни магазини SLS с марката Rossignol.

снимка: "24 часа"