Отава и Вашингтон продължават във втория кръг на плейофите в НХЛ

Кларк Макартър, който в продължение на две години се бори с травми в главата, класира тима на Отава Сенатърс за втория кръг на плейофите в Националната хокейна лига.

Макартър бе точен 6:30 минути след началото на продължението, за да донесе успеха на Отава с 3:2 над Бостън в шестия мач от първия кръг на елиминациите. По този начин "сенаторите" спечелиха серията с 4:2 успеха.

За Отава това бе шеста поредна победа в залата на Бостън "ТД Гардън", а с голям принос за нея бе и вратарят Крейг Андерсън, който спаси 28 шайби.

Другите два гола за Отава реализираха Боби Райън и Кайл Турис, докато за Бостън се разписаха Дрю Стафорд и Патрис Бержерон.

С гол на Маркус Йохансон 6:31 минути след началото на продължението шампионът в редовния сезон Вашингтон се наложи с 2:1 над Торонто като гост. По този начин столичани спечелиха серията с 4:2 успеха и също се класираха за втория етап на елиминациите.

Новобранецът Остън Матюс даде аванс на домакините от Торонто, но по-малко от 8 минути преди последната сирена Йохансон изравни, с което прати мача в продължение. Там шведът отново се превърна в герой за тима си, реализирайки за втори път във вратата на Фредерик Андерсен.

Във втория кръг на плейофите Вашингтон ще срещне защитаващия титлата си тим на Питсбърг. Отава пък ще има домакинско предимство срещу тима на Ню Йорк Рейнджърс. На Запад Едмънтън среща Анахайм, а Сейнт Луис ще се изправи срещу Нешвил.