Аустрия триумфира в дербито на Виена

Аустрия (Виена) се наложи с 2:0 над градския си съперник Рапид в най-интересния мач от 30-ия кръг в австрийската Бундеслига. "Виолетовите" се възползваха по-добре от положенията си и стигнаха до успеха с попадения на Венуто и Пирес във всяко от полувремената.

След равностойни начални минути, Аустрия излезе напред в средата на първата част, когато хубава атака по левия фланг завърши с подаване към непокрития Венуто и той нямаше как да сбърка на празна врата. В 56-ата минута отново двама футболисти на Аустрия се откъснаха сами и Пирес хладнокръвно реализира.

Победата върна Аустрия на второто място с актив от 53 точки - две повече от Щурм Грац и Алтах. Лидер е РБ Залцбург с 68 точки, а Рапид е едва 6-ти с 34 пункта.