Монако с голяма крачка към титлата (видео)

Полуфиналистът в Шампионската лига Монако направи важна крачка към спечелването на титлата в Лига 1. Монегаските надвиха с 2:1 като гости полуфиналиста в Лига Европа Лион в мач от 34-ия кръг на френското първенство. Радамел Фалкао (36) и младата звезда Килиан Мбапе (44) донесоха победата на водения от Леонардо Жардим отбор, а Люка Тусар бе точен за Лион, но домакините така и не успяха да се доберат поне до равенство.

В 36-ата минута Радамел Фалкао бе изпуснат от защитата на Лион във вратарското поле след центриране от ъглов удар и с глава реализира. Минута преди края на първата част Килиан Мбапе получи топката в полето на домакините, напредна и с хладнокръвен удар изпрати топката във вратата на Антони Лопеш за 0:2.

Шест минути след паузата Люка Тусар намали изоставането на Лион на 1:2 с удар с глава след центриране от корнер.

Монако се изравни по точки с Пари Сен Жермен на върха в класирането, като двата тима имат  по 80 точки четири кръга преди края. Фалкао и компания обаче са и с мач по-малко. Освен това Монако има доста по-добра голова разлика от ПСЖ, както и предимство в преките двубои със столичани. Лион е пети с 54 точки.