Юве сгази пореден съперник (видео)

Шампионът Ювентус разгроми с 4:0 Дженоа и показа, че няма никакво намерение да намалява оборотите в Серия "А". Срещу един от отборите в най-лоша форма в първенството, "бианконерите" решиха всичко в своя полза още до почивката. Есекиел Муньос си вкара автогол в 17-ата минута, още в следващата атака Пауло Дибала удвои, а Марио Манджукич направи резултата класически в 41-ата минута. Точка на спора сложи Леонардо Бонучи в средата на втората част.

След 33-ата си поредна домакинска победа Юве вече има аванс от цели 11 точки пред втория Рома, който обаче е и с мач по-малко. Дженоа остана на 16-то място с 30 точки. "Грифоните" са на 6 точки над зоната на изпадащите, но с подобно представяне до края на сезона не ги чака нищо добро.
Масимилиано Алегри не можеше да разчита на част от футболистите, които бяха титуляри при нулевото равенство срещу Барселона през седмицата. Миралем Пянич пропусна двубоя заради наказание, Хуан Куадрадо не беше напълно възстановен и на неговото място се появи Стефан Лихтщайнер, а Джанлуиджи Буфон получи почивка. На върха на атаката започна Гонсало Игуаин, а зад него действаха Дибала и Манджукич.

Под ръководството на завърналия се Иван Юрич Дженоа направи 2:2 с Лацио в миналия кръг и прекъсна серия от загуби. Тимът от Генуа обаче нямаше победа като гост на Юве от далечната 1991 година. Гостите стартираха в предни позиции с Оливие Нтчам, Рафаеле Паладино и Джовани Симеоне, който заби два от головете за победата на "грифоните" над Юве през есента с 3:1.
В 17-ата минута Игуаин копна топката към Клаудио Маркизио, той се опита да я овладее, след което кълбото се отклони в крака на Муньос и влезе във вратата. Гостите още не бяха свикнали с мисълта, че са си отбелязали автогол, когато получиха втори. Този път Дибала си освободи позиция за стрелба и с много остър удар не остави шансове на Еудженио Ламана - 2:0.

Дженоа можеше да върне интригата, но Бонучи попречи на Симеоне да намали резултата. В 41-ата минута Манджукич направи нещо много красиво. От малък ъгъл до границата на наказателното поле хърватинът насочи топката по перфектен начин и обра аплодисментите на "Ювентус Стейдиъм". До почивката домакините имаха шанс да вкарат и четвърти гол, но Маркизио не успя да се разпише с пета.
През второто полувреме темпото на игра спадна, но положения пред двете врати не липсваха. Ювентус вкара още един гол, този път благодарение на Бонучи. Централният защитник напредна необезпокояван и с мощен шут разстреля Ламана. Последваха греди на Маркизио и Игуаин, а гостите трябва да са доволни, че не получиха още попадения.