Фенербахче срази Галатасарай в последната минута (видео)

Фенербахче победи с 1:0 Галатасарай в супердербито от 28-ия кръг на турската Сюпер лиг. Бразилецът Соуза донесе успеха на "фенерите" в 90-ата минута и хвърли в екстаз привържениците на "жълто-сините". Благодарение на победата отборът на Дик Адвокаат се утвърди на третото място в класирането, вече с 4 точки повече от днешния си съперник.

Над 50 000 зрители присъстваха на трибуните на "Тюрк Телеком Арена". И двата отбора пропуснаха по няколко чисти положения, преди да се стигне до първата минута на добавеното време. Тогава Шенер Йозбайракли центрира от десния фланг и Соуза с глава направи безпомощен Фернандо Муслера.
В друга мач от кръга днес Акхисар Беледиепор разгроми с 5:1 Бурсаспор. Гостите поведоха, но още до почивката получиха четири безответни гола и изходът на двубоя беше решен.

В класирането начело е Бешикташ с 61 точки, пред Истанбул ББ с 57 и Фенербахче с 53. Бешикташ обаче е с мач по-малко и по всичко личи, че "черните орли" убедително ще защитят титлата си.

ГАЛАТАСАРАЙ - ФЕНЕРБАХЧЕ 0:1
0:1 Соуза (90)