Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Меси разтресе "Бернабеу" в 92-ата минута! Барса измести Реал от върха! (видео + галерия)

В изключителен и спиращ дъха трилър Барселона спечели с 3:2 при гостуването си на Реал Мадрид в ожесточен суперсблъсък от 33-ия кръг на Ла Лига, игран на "Сантиаго Бернабеу". Лионел Меси разкъса европейския шампион с победен гол секунди преди края на срещата. Преди това Лео отбеляза и в 33-ата минута. Каземиро беше дал аванс на "лос меренгес" в 28-ата. Иван Ракитич се разписа в 74-ата минута. В 77-ата Серхио Рамос беше изгонен с директен червен картон, но Хамес Родригес изравни за 2:2 в 85-ата. Дъх преди края Ла Пулга "взриви" футболните фенове с победен гол, след който Барса вдигна победеносно ръце. Така каталунците са новият лидер в Ла Лига с равни точки, но по-добрите показатели от Реал. "Белите" обаче остават с мач по-малко, но интригата в испанското първенство се завърна с гръм и трясък. Двата тима направиха грандиозно шоу и въздигнаха футбола до висините.

Зинедин Зидан заложи на възстановения Гарет Бейл до Карим Бензема и Кристиано Роналдо, лишавайки се от услугите на Иско. Пако Алкасер замени наказания Неймар в триото с Лионел Меси и Луис Суарес. И двата тима бяха подредени в схеми 4-3-3.

Реал Мадрид - Барселона 2:3 Едва беше изминала минута от началото на двубоя и стана напечено пред вратата на Марк-Андре тер Стеген. Даниел Карвахал хитро и без забавяне центрира в наказателното поле, където Самюел Юмтити не игра с топката, а срита (макар и лекичко) Кристиано Роналдо. Останаха сериозни съмнения за дузпа, но реферът Ернандес Ернандес подмина положението и може би ощети европейския шампион.

Реал продължи да играе силно. В четвъртата минута Роналдо изведе Карвахал, който центрира необезпокоявано, но не намери съотборник. Още две минути по-късно мадридчани отново изградиха остро нападение, а Роналдо реши да стреля отдалеч вместо да подава към Бензема - в ръцете на вратаря. В 11-ата каталунците също застрашиха вратата на Кейлор Навас. Луис Суарес получи топката на дъгата и избра нисък удар по диагонала, пращайки кълбото около метър встрани.

Реал Мадрид - Барселона 2:3 В 17-ата Меси тръгна зад центъра и надбяга без усилия Каземиро, Лука Модрич и Тони Кроос, но пасът му към Иван Ракитич не беше точен. В рамките на минута и двата тима имаха чудесни възможности за изстрели. Първо Бензема беше изведен и шутира по земя в обсега на Тер Стеген. При ответната акция Алкасер подаде прекрасни към Суарес, чийто удар от въздуха не се получи. В 20-ата Кристиано финтира с лекота Сержи Роберто и изпрати бомбен изстрел ниско по диагонала - германският страж показа класа и изби. Междувременно Меси лежеше на тревата с ракървавена уста след неумишлен удар с лакът на Марсело.

В 26-ата Бензема провали чудесна контра двама срещу двама. "Лос меренгес" удариха по любим начин - при статично положение. В 28-ата след центриране от корнер Марсело овладя пред наказателното поле и центрира към далечната греда, където Рамос удари гредата, а Каземиро имаше щастието да е най-близо до отбитата топка и насочи в празнената мрежа. Повторенията показаха, че Рамос не беше в засада при подаването.

Реал Мадрид - Барселона 2:3 В 33-ата Барса отвърна на удара след страхотна комбинация. Ракитич подаде към Меси, той изпревари Модрич, финтира Карвахал и насочи безупречно от 11 метра в левия ъгъл на Навас - 1:1. Това беше рекордно 22-о попадение за Ла Пулга в Ел Класико. В 36-ата Модрич шутира мощно от 22 метра, но Тер Стеген отново внимаваше и изби. В 39-ата Марко Асенсио смени принудително Бейл, който явно не е бил напълно готов за срещата. В 41-ата нова остра акция в "синьо-червено" беше завършена от Меси. Лео шутира от 21 метра и сантиметри разделиха топката от дясната греда на вратаря - аут. В 43-ата Суарес проби отдясно, Алкасер се освободи на дузпата, но уругваецът центрира наизуст.

В 45-ата Каземиро спря непозволено Меси при опасна контра, но реферът прецени, че това не е втори жълт картон въпреки протестите на барселонци. Секунди преди финала Меси направи фрапантен пропуск. Топката беше центрирана от корнер на втора греда, Лео загърби Марсело и от два метра пропусна пред празната врата. Аржентинецът сложи левия си крак, но видя топката в последния момент. Като цяло през първата част двата тима предложиха ултранападателен футбол и изпуснаха немалко положения.

Реал Мадрид - Барселона 2:3 В 47-ата Асенсио напредна отдясно и центрира опасна топката към връхлитащите Бензема и Роналдо, но Жерард Пике направи важен шпагат. В 48-ата Кроос шутира без подготовка към близкия ъгъл - Тер Стеген плонжира и сложи ръка за поредна силна изява. Домакините изпълниха много хитро корнера, Кроос беше оставен сам да центрира към далечната греда, където Кристиано беше в засада. В 53-ата Марсело центрира към Бензема, който стреля с глава от седем метра, но намери краката на вратаря.

В 56-ата Алкасер пропусна стопроцентово положение. Номер 17 получи топката на границата на 13-ия метър, избра удар по земята и позволи на Навас да избие. Две минути по-късно Меси изведе Суарес, но номер 9 не успя да укроти сам срещу вратаря, а и може би имаше засада. В 59-ата Пике стреля великолепно с глава след корнер, но Навас плонжира и извади топката. В 63-ата Карвахал получи сам пред наказателното поле, навлезе, но се засуети. Секунди по-късно Марсело центрира много опасно към втората греда, където Жорди Алба изби пред връхлитащ съперник.

Реал Мадрид - Барселона 2:3 В 74-ата Ракитич отбеляза страхотен гол, след като завъртя топката по диагонала. Хърватинът стреля от 21 метра и не остави никакви шансове на вратаря - 2:1. Минута по-късно Роналдо пропусна да вкара от 18 метра, пращайки кълбото в ръцете на стража. В 77-ата съдията Ернандес Ернандес извади директен червен картон на Серхио Рамос след много грубо влизане в краката на Меси в центъра. Влизането беше опасно за здравето, след като бранителят скочи с двата крака и не игра с топката.

В 80-ата Пике изпусна абсолютно сам срещу вратаря от седем метра. Това можеше да е точка на интригата. При ответната атака Кристиано получи в наказателното поле и беше затворен от Пике. Странно защо реферът назначи аут, а не корнер. В 83-ата Меси избра да шутира от 22 метра и Навас се справи. В 85-ата пореден рейд на Марсело отляво завърши с гол за 2:2. Бразилецът центрира, резервата Хамес Родригес изскочи сам на първа греда и отблизо реализира.

Реал Мадрид - Барселона 2:3 Момчетата на Зидан дори скочиха за победата в последните минути, но мерникът им изневери. В последната добавена минута на срещата Сержи Роберто направи изключителен рейд през центъра, никой не го спря позволено или непозволено, той раздаде наляво, Алба намери чудесно Меси непокрит фронтално в наказателното поле и номер 10 реализира попадение в левия долен ъгъл на Навас. Буквалното в последната секунда каталунците изтръгнаха победата, а Лео не се подвоуми да отпразнува подобаващо, дразнейки феновете на "Бернабеу", заради което получи жълт картон. Това беше и юбилеен гол номер 500 за Ла Пулга с фланелката на "лос блаугранас".

Като цяло двата отбора предложиха свръхзрелище, което защити марката "Ел Класико" и възвеличи играта още повече. Срещата предложи милион положения и страхотен и интригуващ футбол. Барселона се върна с пълна сила в борбата за титлата, но трябва да чака поражение на Реал до края на шампионата.