Везенков и Барселона с категорична победа в Испания

Отборът на Барселона, където играе българския национал Александър Везенков, записа нова победа в испанското първенство, след като се наложи при домакинството си на Уникаха (Малага) с 89:70 в среща от XXX кръг.

Везенков се включи в двубоя от резервната скамейка и за 8:17 минути на терена се отличи със 7 точки (2/2 за две точки и 1/1 от тройката), 1 асистенция и 1 открадната топка.

Анте Томич бе най-резултатен за каталунците – 20 точки, а Тайрис Райс и Петери Копонен добавиха съответно по 17 и 11 точки, докато за гостите от Малага Джеф Брукс, Кайл Фог и Джамар Смит отбелязаха по 11 точки.

Домакините поведоха в резултата още от първия съдийски сигнал и въпреки колебанията в играта си, успяха да задържат лидерската позиция след първите десет минути – 28:20. През втория период ситуацията на терена не се промени особено, като баскетболистите на Барселона продължиха да използват по-добре шансовете си и на почивката аванът им вече бе двуцифрен – 49:35.

През второто полувреме гостите от Малага опитаха да се върнат в мача, но съперникът им демонстрира добра игра, както в защита, така и в нападение, като разликата в нито един момент не падна под 10 точки и Барселона заслужено се поздрави с крайния успех – 89:70.