Фоджа се завърна в Серия "Б"

Тимът на Фоджа се завърна в Серия "Б" след пауза от 19 години. "Росонерите" спечелиха Лега Про-група "С", третото ниво на италианския футбол, и се изкачиха във втория ешелон на Апенините.

Отборът на Джовани Стропа стори това, след като последните две години губеше финалите в плейофите срещу Авелино и Пиза. Този път Фоджа успя да стигне до промоцията два кръга преди края на редовния сезон. Южняците имаха нужда от една точка в гостуването на Фонди от 36-ия кръг, което завърши 2:2. Освен това отборът на Радослав Цонев - Лече, който е втори в класирането, загуби пред своите тифози с 0:1 от Месина. Българинът игра пълни 90 минути за своя отбор.

Головете в гостуването на Фоджа вкараха Мигел Ангел (43) и Мацео (73), а след това домакините изравниха с попадения на Габино (75) и Албадиро в 82-ата минута от дузпа. Това обаче не помрачи празника на Фоджа, а страхотните им тифози полудяха от радост след дълги години чакане.

"Росонерите" имат 81 точки от 36 мача, а Лече остана на второ място със 72 точки.