Лев Инс е новият шампион на Лига България по мини футбол

Отборът на Лев Инс спечели първенството по минифутбол "Лига България", организирано от Българската лига по минифутбол. Техен съперник на финала беше VipDent Пловдив. В малкия финал един срещу друг се изправиха отборите на Оптимист Бургас и Малки страсти. Мачовете се играха на футболното игрище в Ботевград. Големият финал се превърна в истинско дерби.

Отборът от Пловдив имаше няколко промени от вчерашната среща, като основното име беше Тодор Тимонов. Срещата започна много силно за Лев Инс, като Димитър Александров още в първата минута откри резултата с перфектно изпълнение на статично положение. До края на полувремето станахме свидетели на страхотен футбол и много красиви попадения. На полувремето резултата беше 5:2 за Лев Инс. През втората част играта тръгна още по-добре и интрига имаше до последните минути. Все пак тимът на Лев Инс успя да спечели с общ резултат 5:4.

В малкия финал отбора на Малки страсти спечели категорично с резултат 6:1 и взеха бронзовите медали. Награждаването на призьорите направи Румен Христов, заместник-кмет на община Ботевград. Той пожела на всички отбори здраве, а на победителите от Лев Инс - да представят България и на международната сцена. Организаторите благодариха на домакините от Ботевград в лицето на Цветан Младенов и Ивайло Илиев за превъзходната организация.