Селта вече не хвърля усилия в Примера (видео)

Отборът на Селта записа трета загуба в последните си четири шампионатни срещи в испанското първенство, след като днес отстъпи с 0:1 на гостуващия Бетис. Дарко Брашанац се разписа в 54-ата минута и осигури спокойни последни мачове на Баломпие. Галиският тим явно доиграва сезона в Примера и пази силите си за Лига Европа, където вече е на 1/2-финал.

Първата възможност в двубоя се откри пред Джон Гуидети в четвъртата минута. След неразбория в защитата на андалусците шведският нападател трябваше да стреля, а той сгреши в опита си първо да овладее. Последва по-силна игра за гостите от "Бенито Вийямарин". В седмата минута Серхио Алварес направи впечатляващо спасяване след шут на ветерана Хоакин. До 15-ата минута "зелено-белите" бяха отправили цели пет изстрела, а защитата на "небесносините" определено не се справяше добре, допускайки грешка след грешка. В 37-ата Хоакин отправи нов фронтален удар. В 39-ата Рубен Пардо шутира, топката рикошира и за мъничко не попадна в целта. Минута по-късно момчетата на Едуардо Берицо създадоха великолепна възможност, но Антонио Адан спаси на два пъти - първо очи в очи срещу Тео Бонгонда, а след това при добавката на Хозабед Санчес.

В 49-ата Гуидети беше изпреварен от вратаря Адан. В 54-ата гостите от Севиля резонно откриха резултата. Риза Дурмиши центрира отляво, а Дарко Брашанац изпревари съперник и с глава заби топката в мрежата - 0:1. В 64-ата Алекс Алегрия можеше да покачи преднината на "лос вердибланкос" - Серхио се намеси. До края опитите на домакините не се увенчаха с успех.