Шалке спря Лайпциг, Байерн може да е шампион след седмица (видео)

Байерн (Мюнхен) запази преднината си от 8 точки на върха и след този кръг в Бундеслигата, с което вече няма как да бъде спрян към петата си поредна титла и дори може да я завоюва още след седмица. След вчерашния "хикс" на шампионите срещу Майнц 05 днес вторият в класирането РБ (Лайпциг) направи 1:1 като гост на Шалке 04 и не успя да съкрати изоставането си четири кръга преди края. Евентуална победа в Гелзенкирхен щеше да върне интригата, още повече че предстои и директен мач в Лайпциг.

Голмайсторът на РБ Тимо Вернер даде нужния импулс с попадение в 14-ата минута, но домакините от "Фелтинс Арена" изравниха чрез Клаас-Ян Хунтелаар още в първите секунди след почивката.

Ако всичко върви по план, се очаква Байерн да завоюва Салатиерата на 6 май при домакинството си на Дармщат 98. Има теоритична възможност това да стане и в следващия кръг.

В същото време Шалке е на незавидното 11-о място. В четвъртък "миньорите" преживяха нещастието да отпаднат от Лига Европа, след като водеха в резултата и бяха с човек повече срешу Аякс. Сега тимът е на 6 точки от евротурнирите, но и на толкова от 16-ата позиция, от която могат да изпаднат.