Леверкузен продължава упорито с грешките (видео)

Игралият в Шампионската лига този сезон тим на Байер (Леверкузен) постигна нов разочароващ резултат в Бундеслигата - 1:2 срещу Фрайбург като гост, с което четири кръга преди края е само на 4 точки от опасното 16-о място, което праща на бараж. "Аспирините" допуснаха решаващия втори гол в мрежата си две минути преди края, като точен беше влезлият малко преди това Паскал Щенцел. Попадението падна в момент, в който Леверкузен доминираше.

Домакините бяха повели чрез Нилс Петерсен още в 11-ата минута. След почивката обаче Кевин Фоланд изравни от дузпа след час игра, а след това пак той удари и греда.

Байер не е спечелил в 2/3 от всичките си мачове за първенство и най-вероятно няма да успее да се класира за евротурнирите. Натам обаче смело крачи Фрайбург, който е шести.