Малшанс за Наполи (видео)

Отборът на Наполи пропусна отлична възможност да излезе на второ място в Серия "А". Тимът на Маурицио Сари стигна само до равенство 2:2 в гостуването си на Сасуоло от 33-ия кръг на калчото. Всички попадения паднаха след почивката, а сериозен малшанс имаха гостите, които удариха на два пъти греди през втората част.

Голмайсторът Дрис Мертенс даде аванс на "небесносините" в 52-ата минута, докато Доменико Берарди (59) и Лука Мацители (80) донесоха пълен обрат на "зелено-черните". Таранът Аркадиуш Милик (85) изравни малко преди края. В 65-ата минута Мертенс удари гредата от фаул, а в 75-ата минута хубав удар на Лоренцо Инсиние се отби в левия страничен стълб.

Осмото равенство на неаполитанците ги остави на трето място със 71 точки, докато играчите на Еузебио Ди Франческо са 14-и с 36 точки.

Първото полувреме беше доста равностойно, като липсваха чистите голови положения и най-вече опасните удари в очертанията на двете врати. Идолът на тифозите в Неапол Инсиние бе посрещнат от над 5000 хиляди фенове на отбора по трибуните с бурни аплодисменти, след като вчера удължи своя договор до 2022 година.

Втората част започна с две промени за домакините, но също така и с гол в тяхната врата. Мертенс бе точен с глава в 52-ата минута, като отбеляза своя 22-и гол в първенството за този сезон. Интересното е, че предните си три сезона на "Сан Паоло" белгиецът имаше общо 22 гола в Серия "А".

Няколко минути по-късно Марек Хамшик върна лошо топката с глава към Пепе Рейна, Берарди изпревари стража и изравни със своя четвърти гол в шампионата.

Последваха две греди за Наполи, който търсеше трите точки, за да излезе втори, но нямаше късмет.

В 80-ата минута Канаваро игра с глава, но Рейна майсторски изби. Атаката на Сасуоло продължи, като коженото кълбо стигна до Мацители, който вкара своя първи гол в Серия "А".

Наполи реагира светкавично и в 85-ата минута изравни. Полският нападател Милик бе точен със своя първи гол от септември. Бившият голаджия на Аякс стартира отлично сезона, но след това получи травма, която го извади от игра за шест месеца. Милик има пет попадения в калчото.

Гостите продължиха да атакуват, а в 91-ата минута имаха сериозни претенции към рефера. Инсиние насочи топката към празната врата с глава, а Канаваро изби и футболистите на Наполи имаха претенции, че това е станало с ръка, а не с глава.