Страхотни Тасева и Калейн с три медала на отделните уреди от СК в Ташкент

Българките Катрин Тасева и Боряна Калейн спечелиха три медала в индивидуалните финали на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узбекистан). Тасева заслужи сребро на бухалки със 17.400 и бронз на топка със същия резултат. Тя също така остана четвърта на обръч със 17.100 и четвърта на лента с 15.800. Калейн грабна бронз на бухалки със 17.350, след като се представи колебливо и записа седми места при другите си две изпълнения на обръч с 15.900 и на топка с 14.900. Така Тасева завърши с общо три отличия след бронза в многобоя от вчера.

Близначките от Русия Арина и Дина Аверини доминираха и в днешните финали на отделните уреди. Победителката в многобоя от събота Дина взе титлата на бухалки с 18.900, а втората от вчера Арина беше най-добра на другите три уреда със 17.850 на топка, с 18.600 на обръч и със 17.750 на лента.

Финали на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент: