Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Измислена дузпа опорочи ЦСКА-София - Лудогорец, "орлите" пак трагични (видео)

ЦСКА-София и Лудогорец завършиха 1:1 в дербито от третия кръг в шампионския плейоф в Първа лига. Резултатът откри Петрус Бумал, който реализира дузпа в 64-ата минута. Тогава Паломино игра с ръка извън наказателното поле, но реферът Стефан Апостолов, след консултация със страничния съдия, сбърка и вместо фаул, посочи бялата точка. В 76-ата минута Марселиньо изравни след груба грешка в червената отбрана.

Въпреки че разградчани бяха ощетени в тази среща, те отново играха изключително слабо, с много елементарни грешки при подаванията си, затвърждавайки трагичната си форма от началото на пролетния полусезон. Освен това лидерът в Първа лига демонстрира, че и физически не е в оптимално състояние.

Иначе първият шут в мача бе на Густаво Кампаняро още в 31-ата секунда, но Китанов спаси. Червените отговориха с опасно положение в третата минута, когато Бодуров се озова очи в очи с Ренан, но вместо да стреля, опита пас и сгреши.

Последваха две изключително опасни положения пред вратата на ЦСКА-София. Първо, в 6-ата минута, Вандерсон за малко не прехвърли Китанов, който със сетни сили изби в корнер. След неговото изпълнение топката стигна до Кампаняро, който стреля от границата на наказателното поле и нацели лявата греда.

В 12-ата минута Фернандо Каранга удари без топка Моци с лакът в устата, за което получи жълт картон. Малко по-късно последва шут от малък ъгъл на Мисиджан, който Китанов изби в корнер. В 20-ата минута пък пред Бодуров отново се откри възможност за гол, но ударът на бранителя от 6-7 метра бе спасен от Ренан.

След това играта се накъса, двата отбора рядко си подаваха повече от два пъти точно и до края на полувремето повече положения пред двете врати нямаше.

През втората част Лудогорец продължи с безобразното си представяне и в 64-ата минута ЦСКА-София откри резултата. Това стори Петрус Бумал, който вкара от дузпа. Нарушението бе отсъдено за игра с ръка на Паломино, но тя бе извън наказателното поле.

След попадението Лудогорец се изнесе по-напред и в 76-ата минута изравни. Вандерсон се възползва от груба грешка на червената отбрана, нахлу в наказателното поле и подаде към непокрития Марселиньо, който с техничен шут от 7-8 метра оформи крайното 1:1.

Така Лудогорец продължава да е без победа в плейофите след три мача, но пък запази преднината си от 13 точки пред втория Левски и на 16 пред ЦСКА-София.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1