Илия Груев със страхотен обрат в Германия

Отборът на Илия Груев Дуисбург направи страхотен обрат с срещата с Франкфурт от 34-ия кръг на Трета Бундеслига на Германия. “Зебрите” спечелиха с 3:2, като стигнаха до успеха с три гола за 8 минути, след като преди това губеха с 0:2.

Франкфурт поведе в резултата с голове на Кадер в 12-ата и Бан в 20-ата минута на срещата и се оттегли на полувремето с комфортна преднина.

През втората част обаче домакините излязоха пределно мобилизирани и успяха да обърнат нещата в своя полза. В 54-ата минута Онебу намали, а в 58-ата Щрекер докара нещата до 2:2. Побеният гол за 3:2 пък бе дело на бившия защитник на Черноморец Енис Хайри в 64-ата минута.

След този успех Дуисбург остава лидер в класирането с 61 точки, пред Холщайн (Киел) и Магдебург с по 55 точки. До края на сезона остават 4 мача и “зебрите” са много близо до влизане във Втора Бундеслиа. Франкфурт пък се е запътил към изпадане, като се намира на предпоследното 17-то място с 33 точки.