Линделоф донесе равенство на Бенфика в дербито със Спортинг

Отборите на Спортинг и Бенфика не успяха да излъчат победител в голямото лисабонско дерби от 30-ия кръг на португалското първенство. Срещата на “Жозе Алваладе” завърши при резултат 1:1, който не бе най-желания и от двата тима, но те трябва да се задоволят с по една точка.

Домакините първи откриха резултата. В 5-ата минута вратарят Едерсон реши да показва умения с крака, но загуби топката и извърши нарушение за дузпа срещу Бас Дост. Адриен Силва пък изпълни безпощадно наказателния удар и даде преднина на своя тим.

В 39-ата минута играчите на бЕнфика определено бяха ощетени, когато нахлуващият на скорост Алекс Грималдо бе спънат от Есекиел Скелото в наказателното поле, но съдията така и не посочи бялата точка.
Все пак гостите се добраха до равенството. В 66-ата минута Виктор Линделоф с прекрасно изпълнение от фаул отбеляза за 1:1, като този резултат се запази и до последния съдийски сигнал.

След този хикс Бенфика остава начело в класирането със 72 точки и 4 повече от Порто, но тази разлика може да бъде стопена от “драконите”, които са с мач по-малко. Спортинг пък запазва третото си място с 64 точки и все по-малки шансове в битката за титлата.