Златински измъкна Университатя с късен гол (видео)

Отборът на Университатя (Крайова) се добра до равенство 2:2 в домакинството си на Динамо (Букурещ) от 7-ия кръг на шампионския плейоф в Румъния. Герой за домакините пък бе българинът Христо Златински, който вкара изравнителния гол във 2-ата минута на добавеното време на двубоя. Цял мач за тимът от Крайова записа и друг българин - Радослав Димитров. Апостол Попов пък не попадна в групата за мача.

Университатя започна мача добре и пръв откри резултата в 13-ата минута с попадение на Андрей Иван.

През втората част обаче гостите стигнаха до пълен обрат с голове на Ромера в 56-ата и Дан нистор в 81-ата минута.

В 88-ата минута ситуацията стана още по-лоша за домакините, когато Александру Матею получи червен картон и остави тима си с 10 души на терена. Въпреки това играчите на Университатя не се предадоха и в добавеното време Златински получи центриране в наказателното поле, финтира прекия си пазач и отблизо вкара за крайното 2:2.

Така Университатя запазва 5-ата си позиция в класирането с 28 точки. Динамо пък заема 3-ото място с 33 точки.