Ботев (Пд) разби юношите на Пирин (Бл) в Елитнита група

Ботев победи Пирин (Благоевград) при юношите с 6:2 в Пловдив в среща от елитната група до 19 години. Двубоят не предложи равностойна битка и момчетата на Иван Цветанов взеха изразителен, но и в същото време много ценен успех. С победата днес "жълто-черните" се утвърдиха сред водещите отбори в класирането и до последно ще се борят за първото място.

В 16-ата минута Иван Михайлов стреля от 20 метра, вратарят на гостите се намеси неубедително и топката влетя във вратата за 1:0. В ответната атака "орлетата" бяха близо до изравняването, но удар от 10 метра не намери целта.

В 20-ата минута Милен Златков центрира отдясно и Здравко Жилов на задна греда с плътен удар удвои - 2:0. В 29-ата минута авансът на пловдивчани стана класически, след като Ангел Бастунов проби отлично и пусна към Петър Чалъков и капитанът стреля, а топката се отклони в гърба на Иван Кирев и влезе в мрежата за 3:0. При това попадение останаха много сериозни съмнения за засада.

Втората част стартира по идентичен начин и в 57-ата минута Здравко Жилов остана сам срещу вратаря и с техничен удар покачи на 4:0. Това попадение успокои "жълто-черните" и гостите се възползваха от това, стигайки до бързи два гола, дошли след центрирания от корнер. И двата гола реализира Георги Григоров.

В 75-ата минута "зелените" бяха близо до пълното връщане на интригата, но удар от границата на наказателното поле мина в опасна близост над напречната греда. В 78-ата минута Ангел Бастунов се отчете със сериозен пропуск, след като не успя да вкара гол в останалата без страж врата и нацели тялото на защитник.

2 минути по-късно обаче нападателят се реваншира за пропуска си и след като получи подаване от Здравко Жилов покачи на 5:2. Крайният резултат бе оформен в последната минута, когато Димитър Калчев се разписа с удар от близка дистанция.