Шиникова отпадна в квалификациите в Щутгарт

Българката Изабелла Шиникова отпадна в първия кръг на квалификациите на турнира по тенис на червени кортове в германския град Щутгарт с награден фонд 776 хиляди долара. Шиникова загуби от швейцарката Амра Садикович с 0:6, 6:4, 3:6 за 81 минути.

25-годишната софиянка имаше проблеми с подаването си, като вкара само 44 процента при първия си сервис и допусна десет двойни грешки.

Тя загуби катастрофално първия сет, но във втората част стабилизира играта си и стигна до решаващ пробив в деветия гейм, за да изравни резултата. Шиникова дръпна с пробив и в решаващата трета част, но след това Садикович обърна до 3:1. Българката върна пробива, но веднага след това отново загуби подаването си за 2:4, а след това швейцарката запази предимството си.

Софиянката все пак си осигури 1 точка за световната ранглиста и 742 евро.