Гризман донесе трудна победа на Атлетико Мадрид (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид победи с 1:0 като гост Еспаньол в среща от 33-ия кръг на испанското първенство. Единственото попадение в мача бе реализирано от френската звезда на "дюшекчиите" Антоан Гризман (73). По този начин футболистите на Диего Симеоне събраха 68 точки на третото място в класирането и вече имат аванс от 3 точки пред четвъртия Севиля. В същото време столичани са на 4 точки зад втория Барселона. Лидер е Реал Мадрид със 75 точки, спечелени в 31 срещи. Еспаньол е девети с 49 точки.

В 4-ата минута Хосе Мануел Хурадо пропусна добра възможност за гол за Еспаньол, стреляйки лошо от въздуха. Десетина минути по-късно гостите отговориха с опасен далечен шут на Яник Ферейра Караско, който бе париран от опитния вратар Диего Лопес.

Интересните моменти пред двете врати не бяха много, но в 73-ата минута Антоан Гризман успя да порази вратата на Еспаньол. Френският нападател стреля от въздуха отблизо и от не най-добрия ъгъл, Диего Лопес не успя да спаси и топката се озова във вратата на "папагалчетата".

Веднага след гола на Гризман бившият играч на Атлетико Лео Баптищао получи прекрасен шанс за изравняване на резултата, но не успя да преодолее словeнския страж на "дюшекчиите" Ян Облак, който с отлична намеса запази преднината на тима си в резултата.

Малко след тази възможност домакините пропуснаха нов шанс за 1:1, като в тази ситуация Жерард Морено не успя да отбележи гол. Пет минути преди края Облак се намеси стабилно и след изстрел извън наказателното поле на Лео Баптищао.

Играчите на Диего Симеоне също имаха възможност за гол в края, но Гризман стреля неточно. Това обаче нямаше никакво значение, тъй като "дюшекчиите" прибавиха нови три точки към актива си.