Фиорентина пречупи Интер след порой от голове на "Артемио Франки" (видео)

Отборът на Фиорентина записа победа с 5:4 над Интер в невероятен двубой от 33-ия кръг на Серия “А”. Срещата бе истинско влакче на ужасите и в крайна сметка можеше да завърши по всякакъв начин. Домакините поведоха с попадение на Матиас Весино в 23-ата минута, но Иван Перишич в 29-ата и Мауро Икарди в 34-ата минута обърнаха нещата в полза на “нерадзурите”. След това в 52-ата минута Федерико Бернардески пропусна дузпа за “виолетовите”, но те все пак направиха нов обрат и с голове на Давиде Астори в 62-ата, Матиас Весино в 64-ата и Кума ел Бабакар в 70-ата и 79-ата минута докараха нещата до 5:2. В края обаче домакините трябваше доста да потреперят, след като Мауро Икарди вкара нови два гола в 88-ата и 90-ата минута за 5:4, но силите на гостите не стигнаха за нещо повече. Така флорентинци измъкнаха ценна победа над пряк съперник в битката за Лига Европа и все още могат да се надяват да се доберат до участие във втория по сила турнир на УЕФА.

Срещата започна с натиск на Интер и две опасни центрирания в наказателното поле на Иван Перишич и Милан Бадел, но в първия случай нямаше кой да засече топката, а във втория вратарят Чиприан Татарушану се намеси решително. Фиорентина пък отговори с изстрел на Федерико Бернардески с глава над вратата.

В 23-ата минута домакините стигнаха и до откриване на резултата. Миличич по земя подаде за нахлуващия Матиас Весино, който от движение заби топката във вратата за 1:0.

Интер обаче много бързо направи обрат в резултата. В 29-ата минута Антонио Кандрева получи извеждащ пас в наказателното поле, финтира защитник и върна за Иван Перишич, който със силен удар вкара за 1:1. Само пет минути след това Жоао Марио изведе Икарди на скорост, той пребори прекия си пазач и бе точен за 1:2.

В края на полувремето Фиорентина създаде две опасности пред вратата на Самир Ханданович. В 44-ата минута силен удар на Борха Валеро принуди вратаря да спасява, в 45-ата минута словакът отново трябваше да се намесва решително, за да попречи на Жоао Миранда да си вкара автогол.

Още от началото на второто полувреме обаче Фиоренитна показа, че ще търси обрат. В 51-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение на Юто Нагатомо срещу Бабкар, но Федерико Бернарески изпълни несериозно наказателния удар и Ханданович спаси.

В 61-ата минута Валеро отправи силен удар и отново словенският страж се намеси добре. При последвалия корнер обаче Давиде Астори с глава вкара за 2:2. Само две минути по-късно “виолетовите” стигнаха и до пълен обрат. Тогава Матиас Весино проби през центъра и с удар по земя не остави шансове на вратаря за 3:2.

Домакините продължиха да атакуват опасно и в 70-ата минута стигнаха и до четвърити гол. Бабакар напредна отляво и реши да отправи изненадващ удар към далечния ъгъл на вратата и хвана Ханданович неподготвен за 4:2. В 79-ата минута след нова контраатака Карлос Салседо напредна отдясно и изведе Бабакар сам срещу вратаря, като той не сгреши за 5:2. В ситуацията обаче като че ли трябваше да бъде отсъдена засада.

И когато Фиорентина вече се виждаше като сигурен победител, в края на мача драмата отново завладя “Артемио Франки”. Мауро Икарди набързо вкара два гола в 88-ата и 90-ата минута и върна интригата. Първо той се разписа с удар от границата на наказателното поле, а след това оформи хеттрика си с глава след центриране от корнер. В края “нерадзурите” организираха финален щурм и доста притесниха своя съперник, като дори претенридара и за неотсъдена дузпа за игра с ръка.

В крайна сметка обаче Фиорентина удържа победата и се доближи само на точка от днешния си съперник. “Виолетовите” заемат 7-ото място с 55 точки, докато “нерадзурите” са на 6-ата позиция с 56 точки.