Нов силен мач на Спас Делев в Полша

Националът Спас Делев изигра нов силен мач за своя Погон (Шчечин) в полската Екстракласа. Тимът му победи с 3:1 Лехия (Гданск) в двубой от 30-ия кръг на шампионата. Делев се отчете с две асистенции за отбора си. Първо подаде на Адам Францчак в 11-ата минута, а след това центрира към Давид Корт за 2:1 в средата на втората част. Преди това сръбският ветеран Милош Красич бе изравнил за гостите. В 69-ата минута пък Корт отбеляза втория си гол за деня и така подпечата успеха на Погон. За Лехия като резерва в игра влезе Симеон Славчев, но не успя да помогне за нещо по-различно. Така Делев и компания вече заемат шеста позиция в шампионата с актив от 42 точки. Лехия пък е четвърти с 53.

ПОГОН - ЛЕХИЯ 3:1
1:0 Адам Францчак (11)
1:1 Красич (18)
2:1 Давид Корт (62)