Надал с рекорден финал в Монте Карло

Испанецът Рафаел Надал се класира за рекорден 11-и път на финала на турнира по тенис на червени кортове от серията "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 4,3 милиона евро. Поставеният под номер 4 Надал победи десетия в схемата Давид Гофен (Белгия) с 6:3, 6:1 и утре ще се опита да спечели безпрецедентна десета титла срещу сънародника си Алберт Рамос Виньолас.

Гофен затрудни съперника си в началото, като дори поведе с 3:1, а в 17-минутния шести гейм той имаше преднина от 40:0 при собствен сервис, но допусна пробив. Това сякаш даде допълнителни сили на Надал, който до края на срещата даде само още гейм на белгиеца, за да запише 62-и успех от 66 мача в Монте Карло.

Така утре той ще се опита да вземе 50-а титла на клей и да стане първият играч в Откритата ера на тениса с 10 трофея от един турнир.

На финала Надал ще се изправи срещу друг левичар - Рамос-Виньолас, който за първи път в кариерата си ще играе за титлата на турнир  от категорията "Мастърс" след успех над французина Люка Пуй с 6:3, 5:7, 6:1.