Поморие удари Витоша (Бистрица)

Тимът на Поморие удари Витоша (Бистрица) с 1:0 в мач от 25-ия кръг на Втора лига. Играчите на Малин Орачев постигнаха трети пореден минимален успех в първенството, след като преди това надделяха над Ботев (Гълъбово) и ЦСКА-София 2. Единственото попадение в срещата бе дело на Ахмед Ахмедов, който се разписа в 37-ата минута. Той вкара след разбъркване в наказателното поле на гостите, което дойде след центриране от фаул. Домакините бяха по-активни през първите 45 минути и заслужено се прибраха с гол преднина на полувремето.

През втората част играчите на Костадин Ангелов взеха инициатива, докато отборът на Поморие се прибра и разчиташе на контраатаки. Въпреки това, по-чистите голови положения бяха пред вратата на гостите. Бекир Расим дори нацели горната греда на Витоша. Гостите спряха серията си от пет поредни положителни резултати, като записаха пета загуба за сезона.

Успехът бе 13-и за домакините, които се изравниха с четвъртия Созопол. Двата тима имат по 42 точки. Витоша остана с 46 точки, като вече изостава на шест от лидера Етър.