Царско село си върна на Спартак насред Плевен пред очите Наско Сираков

Тимът на Царско село продължава добрите си изяви във Втора лига. Играчите на Никола Спасов записаха четвърта поредна победа в първенството, като без проблем победиха с с 3:1 Спартак (Плевен) в гостуването от 25-ия кръг. По този начин гостите си върнаха за поражението с 1:5 през есента в София.

Още до 18-ата минута столичани водеха в резултата с два гола преднина. Първо Родриго Минетеламио си отбеляза автогол в 8-ата минута, когато се опита да изби центриране пред вратата на плевенчани. Таранът Светослав Диков удвои с поредния си гол тази пролет. Той бе точен с удар от границата на наказателното поле, като вече има седем попадения в осем срещи за клуба.

Въпреки това, през първото полувреме двата отбора играха равностойно, но след почивката футболистите на Царско село бяха господари на терена. Особено след попадението на Павел Петков в 51-ата минута, когато той засече с глава центриране отдясно. Тимът бе видимо спокоен, като разиграваше спокойно, без да бърза, и не остави шансове на Спартак да се върне в мача. Домакините все пак стигнаха до почетно попадение в 87-ата минута. Негов автор бе Рангел Абушев, който реализира дузпа, която бе свирена за нарушение срещу Кевин Осей. Попадението е дебютно за Абушев с екипа на плевенчани.

Домакините играха за двойна премия, която Иван Динов обеща в съблекалнята преди срещата, но това не се оказа достатъчно. Отборът остана на 14-то място с 27 точки, докато Царско село има вече 39 точки и продължава да е на шесто място.

Двубоят бе наблюдаван от легендите на родния футбол Наско Сираков и Пламен Гетов.