Верея изпревари Славия в битката към Лига Европа - голмайстор си глътна езика (видео)

Верея взе трудна, но много важна домакинска победа с 1:0 над аутсайдера Монтана в мач от третия кръг на плейофите в група "А" на втората осмица.

Единственото попадение вкара Венцислав Бенгюзов в 47-ата минута, подпомогнат и от недобрата намеса на вратаря на гостите Колин Брокс.

С този успех тимът от Стара Загора събра 36 точки или с две повече от Славия. Двата отбора водят люта битка за второто място в групата, което ще им даде възможност да продължат борбата за последното място, даващо право на участие в Лига Европа. Този тим, който остане трети в групата, пък ще се бори за оцеляване в Първа лига.

Първото по-сериозно положение в мача дойде в 27-ата минута и бе пред вратата на гостите. Елиаш изведе Педро Еуженио, който стреля силно, но над напречната греда. След тази ситуация домакините продължиха да доминират, но така и не успяваха да създадат нещо по-сериозно пред Брокс.

От своя страна Монтана можеше да открие резултата в 42-ата минута, когато след контраатака Сергей Георгиев пусна великолепно към оставения абсолютно непокрит Петър Атанасов, който от 7-8 метра фронтално срещу вратата стреля над напречната греда.

Така първата част приключи при нулево равенство.

Две минути след почивката Верея поведе след гол на Венцислав Бенгюзов. Футболистът на домакините получи пас от Георги Андонов, стреля по земя, топката мина под краката на гостуващия страж Колин Брокс и влетя в неговата мрежа.

В 54-ата минута Монтана организира нова добра атака, когато Саер Сен бе изведен отляво, нахлу в наказателното поле и центрира успоредно на голлинията, но топката бе твърде дълга за резервата Атанас Илиев.

В 70-ата минута вратарят на гостите се реваншира за слабата си намеса при попадението на Верея. Педро Еуженио шутира от 15-16 метра, Брокс изби, Андонов опита добавка, но стражът на монтанчани отново отрази.

Четвърт час преди края на срещата голмайсторът Бенгюзов напусна принудително терена, след като пир единоборство бе ударен в главата и си глътна езика, което наложи откарването му в болница.

До края на двубоя гостите опитаха да спечелят поне точка, но в крайна сметка футболистите на Александър Томаш успяха да удържат крехката си преднина.

ВЕРЕЯ - МОНТАНА 1:0