"Лебедите" спечелиха първа победа от доста време и запазиха шансовете си (видео)

Суонзи запази живи шансовете си за спасение, след като победи с 2:0 Стоук Сити на "Либърти Стейдиъм" и сложи край на серията си от шест поредни мача без успех. Фернандо Йоренте (10') и Том Каръл (70') се разписаха за "лебедите", а Марко Арнаутович пропусна дузпа за "грънчарите" и така даде своя принос за този резултат.

Леън Бритън, който не бе играл от Нова година, Стивън Кингсли, Там Каръл и Джордан Аю стартираха за "лебедите". Джак Бътланд започна на вратата на Стоук Сити за първи път от март 2016 година. Джо Алън и Питър Крауч също бяха титуляри за гостите.

Суонзи влезе силно в този мач и още в 10-ата минута домакините поведоха, след като Фернандо Йоренте засече с глава центриране от корнер пред вратата на Бътланд. Саидо Берахино пропусна страхотна възможност да изравни в 30-ата минута, а в самия край на първото полувреме Аю бе близо до това да удвои преднината на "лебедите", но след негов удар от малък ъгъл топката премина успоредно на голлинията. В ответната атака Берахино направи още един пропуск за Стоук.

В 69-ата минута дойде и решаващият момент в този двубой. "Грънчарите" получиха дузпа заради нарушение на Фернандес срещу Шакири. Арнаутович обаче изпълни много лошо 11-метровия наказателен удар, стреляйки над вратата. В следващата минута Суонзи стигна до втори гол след изстрел от 30-ина метра на Том Каръл и рикошет в Джо Алън.

Въпреки успеха "лебедите" остават в зоната на изпадащите с актив от 31 точки - две зад Хъл Сити. Стоук е 11-и.