Нов скандал в Примера - гол с ръка във Виляреал след 90-ата минута (видео)

Отборът на Виляреал надви с 2:1 гостуващия Леганес в среща от 33-ия кръг на Ла Лига, белязана от полемично решение на съдията. В 92-ата минута, при резултат 1:1, Седрик Бакамбю прати топката в мрежата и повторенията показаха, че бележи с ръка по подобие на гола на Лионел Меси срещу Еспаньол преди десет години. Иначе Бакамбю откри в 68-ата минута, а в 90-ата Мигел Гереро изравни. Секунди преди финалния сигнал съдията Хайме Латре зачете скандалния гол на Бакамбю. Поредният съдийски гаф е нов силен вик към испанските футболни ръководители за въвеждане на система за видеоповторения.

"Жълтите" на Фран Ескриба диктуваха темпото през първата част и създадоха немалко голови положения. Гостите от "Бутарке" също дръзнаха да отправят няколко добри удара. Още във втората минута Яго Ерерин спаси след шут на Никола Сансоне. В 16-ата Унай Лопес изпробва бдителността на Андрес Фернандес. Ману Тригерос (19) и Сансоне (36) не бяха точни, като възможността пред втория беше наистина много добра.

След почивката "подводницата" натисна сериозно. В 49-ата минута Бакамбю сбърка при изстрела. В 63-ата Роберто Солдадо асистира с петичка към включилия се Марио Гаспар и мъничко не достигна комбинацията да се осъществи. В 68-ата усилията на домакините се увенчаха с успех. Солдадо се отличи с брилянтна асистенция към Бакамбю, като вторият шутира перфектно по диагонала от 16 метра - 1:0. В 72-ата стражът на "лос амарийос" спаси много добър удар на Ерик Моран.

В 90-ата кастилският тим успя да стигне до равенство при грешка в защитата на валенсианци. Алберто Буено овладя на гърди в наказателното поле и чукна към непокрития Мигел Гереро, който шутира безжалостно в десния ъгъл на безпомощния Андрес Фернандес - 1:1. Почти веднага след изпълнението на център Виляреал отново отбеляза. Жонатан дос Сантос центрира, а Бакамбю и Солдадо скочиха заедно и непокрити за високата топката, като тъмнокожият стрелец насочи в мрежата за 2:1. Видеоповторенията показаха, че голът е отбелязан с ръка.

С победата "подводницата" се укрепи на петата позиция. Леганес продължава битката си за оцеляване.