Ботев Пд помете Славия в София (видео)

Ботев (Пловдив) помете Славия в София, надигравайки белите с 3:0 в мач от третия плейофен кръг на втората осмица и затвърди лидерството си в група "А", където вече е на цели 7 точки пред днешния си противник.

В герой за пловдивчани се превърна Омар Косоко, вкарал две попадения, а още едно добави Антонио Вутов.

Канарчетата бяха без Фернандо Виана (наказан) и Крум Стоянов (контузен). Цветомир Панов пък остана на пейката, тъй като "виси" с картони и треньорът Николай Киров предпочита да го запази за 1/2-финалната среща-реванш от турнира за Купата на България срещу Верея. Това обаче не попречи на тима да спечели по безапелационен начин трите точки.

Двубоят започна равностойно, а единственият шут в началото отправи Косоко, който стреля над вратата. Славия отговори със силен шут на Сердеров, който попадна в ръцете на Чворович.

В 26-ата минута реферът Петър Доровски не демонстрира добро чувство за авантаж, след като отсъди фаул за нарушение срещу Балтанов. В тази ситуация обаче нападателят на гостите Антонио Вутов се откъсваше сам срещу вратаря, но съдията реши да спре атаката. Пловдивчани изпълниха бързо фаула, Бризола центрира към Терзиев, който стреля отблизо с глава, но Георги Петков демонстрира добър рефлекс и изби в корнер.

Постепенно гостите наложиха превъзходство и започнаха, най-вече отляво, да тормозят бялата отбрана. Така се стигна до 34-ата минута, когато след продължителна атака Тодор Неделев стреля силно, Гошо Петков изби, но при добавката Омар Косоко реализира - 1:0 за Ботев (Пловдив). Десет минути по-късно канарчетата удвоиха своята преднина. Георги Пашов се размина с топката, която попадна в Антонио Вутов. Таранът на пловдивчани преодоля последователно Петко Христов и Стефан Велков, след което вкара технично от 6-7 метра.

В 53-ата минута Ботев вкара трети гол. Бризола изведе отлично с пета Омар Косоко, който с брилянтен финт елиминира Велков и след шут по земя в близкия ъгъл не остави шанс на Петков - 3:0 за канарчетата.

В 76-ата минута Славия като по чудо не получи ново попадение. Неделев проби отляво и подаде към Косоко, който стреля от упор, но Петков изби и попречи на нападателя да оформи своя хеттрик.

СЛАВИЯ - БОТЕВ ПД 0:3