Божинов антигерой за тима си

Българският нападател Валери Божинов игра пълни 90 минути за своя тим Мейджоу Хака в мач от шестия кръг на втора дивизия на Китай. Отборът му прекъсна серията си от две поражения, но стигна само до равенство 1:1 в домакинството на Ней Монгол. Бившият играч на Левски, Ювентус и Партизан нямаше ден, като пропусна четири чисти положения.

Гостите поведоха рано, още в петата минута, с попадение на Тянлън Жан, но Шъ Хонжън изравни за Мейджоу в 30-ата минута, след като атаката тръгна от Божинов. След изравнителното попадение домакините бяха пълни господари на терена, но множеството пропуски на 31-годишния футболист попречиха на тима му да запише втора победа през този сезон. Нападателят остана с два гола за сезона, като днес от герой се превърна в антигерой за своя отбор.

Равенството е второ за сезона за Божинов и компания, които имат актив от 5 точки, заемайки 12-то място от 16 отбора. Днешният съперник на Мейджоу също има 5 точки от шест мача.