Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Малага отупа Валенсия

Отборът на Малага се наложи с 2:0 над гостуващия Валенсия в обеден мач от 33-ия кръг на Ла Лига. Ресио (36) и Сандро Рамирес (40) наказаха защитата на "прилепите". Момчетата на Мичел на практика си осигуриха оставане в елита. Валенсианци също ще доиграват сезона.

Домакините започнаха силно и търсеха ранен гол. Въпреки това първата опасност дойде пред вратата на Карлос Камени в 23-ата минута. Лато и Мунир Ел Хадади комбинираха и след изстрела на нападателя топката облиза гредата от външната страна. В 36-ата андалуският тим отбеляза чрез Ресио. Полузащитникът заби кълбото в мрежата след прекрасно високо центриране на младока Хави Онтиверос. В 40-ата Сандро изпълни пряк свободен удар, топката се отби от стената и попадна отново у бившия нападател на Барселона, който стреля, а вратарят Диего Алвеш определено можеше да се намеси много по-точно, но не го направи - 2:0.

В 58-ата Сандро пропусна да огорчи бразилския страж за трети път. Сам срещу вратаря нападателят стреля в обсега на Алвеш. След почивката Воро пусна в игра Симоне Дзадза и Луиш Нани в опит да усили атаката, но положенията не идваха. Eдва в 92-ата минута "бяло-черните" се доближиха сериозно до попадение. Еляким Мангала обаче нямаше късмет и прати топката в гредата.