Дарюшафака победи като гост Реал (Мадрид) в Евролигата

Дарюшафака победи изненадващо с 84:80 (22:19, 22:19, 22:30, 18:12) като гост срещу лидера от редовния сезон Реал (Мадрид) в плейофен мач от четвъртфиналите в баскетболната Евролига. Резултатът в серията е равен - 1:1 успеха, а следващите две срещи между двата състава са на 26 и 28 април в Истанбул. Турският тим имаше аванс от 9 точки във втория период, като това беше най-голямата преднина за някой от съперниците в хода на двубоя. Мадридчани опитаха да направят обрат в третата четвърт, когато реализираха 30 точки, но в последния период Дарюшафака отново демонстрира отлична резултатност и се поздрави със заслужен краен успех. Брад Уонамейкър реализира 21 точки за победителите, а Анте Жижич и Уилбекън добавиха по още 17 точки.

Серхио Юй беше най-резултатен за домакините с 22 точки, а неговият съотборник Густаво Айон добави 16 точки, 8 борби и 5 асистенции. В друга среща от четвъртфиналните плейофи Анадолу Ефес победи трудно със 73:71 (23:22, 14:22, 14:10, 22:17) при гостуването си на Олимпиакос. Резултатът в серията между турците и гърците също е равен - 1:1. Брайънт Дънстън завърши с 16 точки Анадолу Ефес. За състава на Олимпиакос по 20 точки вкараха Йоргос Приндезис и Василис Спанулис. Следващата трета среща от серията е на 26 април в Турция.