Уестбрук с "трипъл-дабъл" при победата на Оклахома срещу Хюстън

Ръсел Уестбрук се отличи с 32 точки и "трипъл-дабъл" при победата на Оклахома Сити със 115:113 у дома срещу Хюстън в плейофна среща от първия кръг в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация. Рокитс води с 2:1 успеха в серията. Уестбрук се отличи още с 13 борби и 11 асистенции, а Джеймс Хардън вкара 44 точки за Хюстън. Хардън пропусна тройка в последните секунди, която можеше да осигури успеха в полза на гостите. Ръсел Уестбрук има седем "трипъл-дабъла" в своята кариера в елиминациите.

Таж Гибсън реализира 20 точки, а неговите съотборници Андре Робърсън и Виктор Оладипо реализираха по 12 точки за Тъндър.  Домакините регистрираха 55 процента успеваемост при стрелбата. Лу Уилямс се отличи с 22 точки, а Райън Андерсън отбеляза 18 точки за Хюстън. Четвъртата среща от серията е на 23 срещу 24 април в Оклахома.

В друг двубой от плейофите на Запад съставът на Лос Анджелис Клипърс победи със 111:106 като гост срещу Юта. Отборът от Калифорния води с 2:1 успеха, а Крис Пол завърши с 34 точки, 10 асистенции и 7 борби. Джаз водеше в по-голямата част от мача, а в четвъртия период Клипърс направи серия от 15:0, а гостите повече не взеха аванс в срещата. Лос Анджелис игра без контузения Блейк Грифин, а в негово отсъствие ДеАндре Джордън реализира 17 точки. Гордън Хейуърд записа рекордните за кариерата си 40 точки за Юта. Следващият двубой между двата отбора е на 23 април.

Бостън победи като гост срещу Чикаго със 104:87 в Източната конференция. Ал Халфърд се отличи с 18 точки, 8 борби, а Айзея Томас завърши с 16 точки за Селтикс. Дуейн Уейд реализира 18 точки за Булс, а съотборникът му Джими Бътлър добави още 14 точки. Чикаго води с 2:1 победи в плейофната серия и е домакин на следващия мач в неделя.