Гофен видя сметката на Джокович

Новак Джокович отпадна драматично от турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 4.3 милиона евро. В четвъртфинален двубой поставеният под номер 2 в схемата сърбин загуби с 2:6, 6:3, 5:7 срещу Давид Гофен след 157 минути игра.

Белгиецът, който е десети в схемата, имаше нужда от пет мачбола, за да си осигури първа победа срещу бившия номер 1 в световната ранглиста.

Намиращият се на 13-а позиция в класацията на АТП Гофен постигна ранен пробив подаването на Джокович и поведе в резултата след 6:2.

Във втората част сръбският тенисист спечели сервиса на белгиеца за 3:1 и се върна в двубоя след 6:3 в своя полза.

Драматичният трети сет започна с нов пробив за Новак Джокович, но след това опитният сърбин допусна изненадващ обрат до 5:7.

На полуфиналите 26-годишният Давид Гофен ще се изправи срещу победителя от двубоя между деветкратния шампион Рафаел Надал и Диего Шварцман.