Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Скука на "Лазур", Нефтохимик и Берое поделиха точките

Отборите на Нефтохимик и Берое завършиха при резултат 0:0 в мач от 29-ия кръг на Първа професионална лига. Срещата на стадион "Лазур" в Бургас бе изключително скучна, като и двата тима предимно внимаваха да не допуснат гол и изключително рядко стигаха до положения.

След днешната среща "шейховете" остават на трето място в група "Б" на Първа лига с актив от 28 точки. Играчите на Ферарио Спасов пък събраха 37 пункта.

Самият двубой започна по-добре за домакините. Още в 5-ата минута Венцислав Христов получи отлична възможност да вкара поредния си гол с екипа на Нефтохимик, но опитът му не бе достатъчно точен, за да накаже стража на гостите.

В 19-ата минута Веселин Пенев центрира в наказателното поле към Жуниор Мапуку, който свали кълбото към Матеас Делич, хърватинът шутира, но Янко Георгиев запази мрежата си суха.

Последната по-интересна ситуация за първата част дойде в последните секунди, когато Мариян Огнянов центрира към Христов, който стреля технично с глава, но Перниш улови топката.

В 57-ата минута опорният халф на "шейховете" Йордан Йорданов също опита да изненада Георгиев с удар от дистанция, но шутът му мина високо над вратата. В 76-ата минута Галин Иванов направи отличен пробив по десния фланг, след което центрира остро, но Хазуров не успя да засече топката.

В 82-ата минута Жуниор Мапуку с чудесен пас намери резервата Зехиров, който се забави, след което подаде към Почански, който стреля, но от кракa на Илия Миланов топката излезе в ъглов удар. В последните минути на срещата резервата Любомир Божинов стреля от пряк свободен удар, но отново без успех. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Лазур" в Бургас.

Нефтохимик - Берое 0:0

Стартови състави:

Нефтохимик: 1. Янко Георгиев, 26. Виктор Хомей, 71. Илия Миланов, 25. Ангел Грънчов, 17. Ранди Онуоха, 20. Яни Пехливанов, 21. Мариян Огнянов, 13. Йордан Йорданов, 10. Галин Иванов, 11. Владислав Романов, 91. Венцислав Христов
Ст. треньор: Христо Янев

Берое: 12. Душан Перниш, 3. Карлос Охене, 4. Кохей Като, 5. Асен Георгиев, 9. Радослав Кирилов, 10. Жуниор Мапуку, 15. Георги Динков, 19. Пламен Тенев, 21. Венцислав Василев, 24. Матеас Делич, 28. Веселин Пенев
Ст. треньор: Ферарио Спасов