Стяуа прати Маринов и Питещ във ваканция

Тимът на Стяуа (Букурещ) прати Павел Маринов и съотборниците му от Питещ във ваканция, след като ги елиминира в четвъртфиналите на плейофите на румънското първенство. Столичани затвориха серията с 3-0 победи след 89:72 в мач №3, като преди това взе убедително и двете си домакинства.

Българинът изнесе поредния си впечатляващ двубой и за 35 минути игра вкара 19 точки и даде 6 асистенции. Юношата на Тигър (Ямбол) бе един от най-фаулираните играчи в мача, понасяйки 6 нарушения, но също така натрупа и 5 грешки и от своя страна извърши три фаула. Три борби и един чадър допълниха цялостното му представяне в последния мач за сеозна.

Винсънт Хънтър също вкара 19 точки за Питещ, а Томислав Габрич приключи с 16. За Стяуа Мариус Рункаускас вкара 21, а бившият играч на Лукойл Академик Морис Къри се отличи с 14 точки, 8 асистенции, 6 борби и 10 понесени нарушения.

Маринов завършва сезон 2016/2017 с показатели от 14.5 точки, 4.4 борби, 4.0 асистенции, 0.7 отнети топки и 0.5 чадъра и коефициент от 17.4 пункта - най-висок от целия състав на Питещ.