Наджи Шенсой и Пелистер на финал за купата на Македония

Наджи Шенсой е неговият Пелистер Битоля се класираха на финал за купата на Македония. В полуфинална среща-реванш Пелистер победи у дома Брегалница Щип с 1:0. Единственият гол вкара бразилецът Лукас Кардосо Ферейра десет минути преди края на срещата. Така с общ резултат 3:2 от двете срещи отборът на Шенсой за четвърти път в своята история е на финал. Това е и първи финал за тима от Битоля от 2001 година насам. Там Пелистер ще срещне Шкендия Тетово, който пък елиминира шампиона Вардар .

За Пелистер играха двама българи- Мартин Ковачев и Димитър Илиев, а за Брегалница - Томи Костадинов. Това бе и първи мач за отбора на стадион "Тумба кафе" за 2017 година заради ремонта на тревното покритие.

Любопитното е че Шенсой е извеждал Пирин Благоевград до финал за купата на България през 2009 година и ФК Кукеси в Албания през 2014-та година.