Марица започна плейофите по шампионски

Марица (Пловдив) победи гостуващия Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:19, 25:12, 25:11) след 66 минути игра в първия мач от полуфиналната серия между двата тима в женската Национална волейболна лига, игран в зала Пловдивски университет.

Резултатната игра на Силвана Чаушева в първия гейм наклони везните в полза на домакините и те го спечелиха с 25:19. Пак тя бе основен "виновник" за успеха и във втората част, след като допринесе с цели пет аса за крайното 25:12. В третия гейм много точки започна да носи и Нася Димитрова и шампионките затвориха мача след съкрушителното 25:11.

Топреализатор на мача стана Силвана Чаушева с общо 17 точки за победителките. Центърът Нася Димитрова добави 13. За успеха си "жълто-сините" си помогнаха с общо 14 аса, шест от които дело на Чаушева, и осем точкови блокади.

Така Марица води с 1:0 победи в серията, която се играе до два успеха от максимум три мача. Втората среща е на 21 април, петък, от 18:00 б.в. в казанлъшката зала Багира.
В другия полуфинал Левски спечели с 3:1 (29:31, 25:20, 25:22, 25:20) при гостуването си на Раковски (Димитровград).