Байерн подаде жалба срещу полицията в Мадрид

Ръководството на Байерн (Мюнхен) подаде жалба в УЕФА срещу действията на полицията в Мадрид по време на мача-реванш от четвъртфиналите в Шампионска лига срещу Реал. Баварците отпаднаха от турнира след загуба с 2:4 и общ резултат 3:6.

От германския гранд са поискали обяснения от полицията за използвана сила срещу гостуващите привърженици на Байерн в техния сектор на почивката на мача на стадион "Сантяго Бернабеу". "Байерн счита действията на полицията за неуместни. Клубът подаде жалба в УЕФА и иска обяснения за реакцията на полицията", се казва в изявление на мюнхенци.