Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

ПСЖ притиска Монако след страхотна драма с пет гола (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен постигна драматичен успех с 3:2 в гостуването си на Метц в изтеглен мач от 31-ия кръг на Лига 1. Парижани бяха напът да изпуснат две точки, но с гол в добавеното време успяха да стигнат до победата и се изравниха на върха в класирането с водача Монако, който обаче е с мач по-малко в актива си.

В началото нищо не предвещаваше подобно развитие на двубоя. ПСЖ взе преднина от два гола през първото полувреме и изглеждаше, че контролира развитието на срещата. Единсон Кавани откри резултата в 33-ата минута, а три по-късно Блес Матюиди удвои преднината на своя тим.

Метц обаче се вдигна в края на мача и успя да стигне до изравняване. Първо Ян Жуфър намали в 78-ата минута, а в 88-ата Чейк Диабате направи резултата 2:2.

И когато изглеждаше, че домакините ще успеят да се преборят поне за точка, в 3-ата минута добавено време столичани успяха да вкарат трети гол и да измъкнат победата под носа на своя съперник. Героят отново бе Блес Матюиди, а това бе 7-ма поредна победа на парижани.

Така ПСЖ събра актив от 77 точки и вече е с равен актив с лидера Монако, като засега остава на второто място с по-лоша голова разлика. Метц пък се намира на 15-ата позиция с 36 спечелени точки.