Партизан помете Цървена звезда и завърза битката за титлата (видео)

Голямото дерби  на Сърбия между Цървена звезда и Партизан завърши с категоричен успех на "гробарите" с 3:1. Двата тима се изправиха един срещу друг в първия кръг на шампионския плейоф на "Мала Маракана". С постигнатия успех гостите се изравниха по точки със своя съперник и завързаха сериозно битката за титлата в оставащите кръгове.

Партизан пръв откри резултата в срещата в 21-ата минута с попадение на Леонардо. В началото на втората част обаче домакините успяха да изравнят с гол на Ричмънд Боакие. "Гробарите" обаче нанизаха още два гола до края на мача чрез Тауамба Кана в 68-ата и отново Леонардо в 79-ата минута и нанесоха тежък удар по своя съперник.

След този мач двата тима имат по 40 точки и делят първата позиция в класирането. Трети е Войводина с цели 10 точки по-малко в актива си.