Драма в Мадрид! Кристиано разсече възела от засада, кралят продължава напред (видео+галерия)

Кралят на Европа Реал Мадрид продължава защитата на трофея си след домакински успех с 4:2 след продължения (1:2 в редовното време) срещу гостуващия Байерн (Мюнхен) в 1/4-финален мач реванш в Шампионската лига. Редовното време завърши 2:1 за баварците след гол на Роберт Левандовски (53 - дузпа), попадение на Кристиано Роналдо (76) и автогол на Серхио Рамос (77). В 84-ата минута съдията Виктор Касай показа втори жълт картон на Артуро Видал. В продълженията Кристиано Роналдо отбеляза от явна засада в 105-ата минута, а в 110-ата и 112-ата нови голове за "белите" вкараха пак Роналдо и Марко Асенсио. Португалецът вкара цели пет гола на баварците в рамките на шест дни.

Иско замени контузения Гарет Бейл. Карим Бензема и Кристиано Роналдо бяха изнесени по-напред в схема 4-4-2. Начо Фернандес и Серхио Рамос оформиха централната защитна двойка. Матс Хумелс и Роберт Левандовски се завърнаха в състава на Карло Анчелоти при 4-2-3-1.

Гостите от "Алианц Арена" наложиха териториален превес, а домакините умишлено започнаха по-прибрано и търсеха контрадействия. Първата добра възможност се появи пред вратата на Мануел Нойер. Иско беше спрян непозволено от Артуро Видал и Кристиано Роналдо шутира в стената в седмата минута.

В деветата замириса на гол след страхотна комбинация между Дейвид Алаба и Франк Рибери отляво, френското крило даде успореден пас на границата на малкото наказателното поле, където Тиаго Алкантара стреля, но самоотверженото хвърляне на Марсело блокира изстрела. При добавката Ариен Робен не беше точен. В 13-ата Видал завъртя топката от 19 метра и тя прелетя опасно покрай далечната сглобка.

Видимо баварците сериозно натикаха своя опонент пред и в наказателното му поле. Въпреки това следваше положение след положение пред вратата на германския шампион. Това до голяма степен се дължеше на факта, че "лос меренгес" вдигнаха оборотите след 20-ата минута. В 23-ата Бензема не уцели добре топката с глава от отлична позиция. Три минути по-късно Даниел Карвахал шутира с прав удар по диагонала, но Нойер изби след брилянтен плонж. Странно защо съдията посочи аут.

В 28-ата Карвахал отново поднесе изненада, германският страж изпусна топката и позволи на Серхио Рамос да стреля от 13 метра. Жером Боатенг изби от голлинията, а ударът беше насочен прекрасно в ъгъла. В тези минути защитата на мюнхенци трудно смогваше на разнообразните и дръзки нападения в "бяло". В 34-ата Тони Кроос шутира мощно от дъгата и прати топката малко над гредата. В 36-ата Боатенг закъсня, Кристиано се устреми в предни позиции, имаше опция за пас към Бензема, но предпочете шут от малък ъгъл, а Нойер беше застанал на правилното място, за да спре топката.

В 38-ата мадридският тим изработи още едно страхотно голово положение. Карвахал прехвърли топката отляво към Марсело, той хитро подаде към включилия се Кроос, който изскочи на стрелкова позиция, но много важен шпагат на Боатенг запази вратата. В 42-ата домакините изградиха нова мълниеносна атака. Трима срещу трима, Марсело изви топката наляво към Кристиано, който заложи на силата при шута и не намери целта. Полувремето завърши с нов обстрел към Нойер. Тони Кроос получи пореден шанс за удар извън наказателното поле, като този път Нойер легна и улови ниската топка.

Второто полувреме започна под пара. В 50-ата минута Иско овладя на гърди около дъгата и шутира ниско, като топката премина много близо до дясната греда на Нойер - аут. В 51-ата Робен получи сам на седмия метър, насочи топката, преодоля вратаря, но Марсело изби от самата голлиния. В рамките на същата минута Робен успя да спечели дузпа за гостите. Холандецът нахлу отляво на наказателното поле и беше спрян непозволено от Каземиро. Бразилецът не игра с топката и чукна номер 10. Левандовски реализира дузпата с лекота - 0:1.

Върху крилете на вдъхновението тимът на Анчелоти можеше набързо да вкара и втори гол. Робен копна в наказателното поле към Видал, който шутира от въздуха, изкарвайки топката над гредата. В 55-ата Марсело напредна до самата аутлиния, преодолявайки Филип Лаам, центрира остро, но Бензема не намери топката. В 62-ата Лаам напредна отдясно и центрира, Алаба овладя, но беше блокиран.

В 64-ата Зинедин Зидан реши да смени Бензема и да пусне Марко Асенсио. В 66-ата страничният рефер вдигна флага за засада на Левандовски, а по-скоро такава нямаше. В 69-ата се получи разбъркване в наказателното поле на испанците, но Кейлор Навас успя да улови топката пред Левандовски. В 73-ата "лос бланкос" тръгнаха смело напред за контраигра, Карвахал нахлу фронтално, предпочете да шутира и беше блокиран. Вляво от него сам беше Асенсио, а десният бек взе грешното решение.

Четвърт час преди края Анчелоти заигра по-нападателно с включването на Томас Мюлер за сметка на Чаби Алонсо. В 76-ата Каземиро се пребори за топката и хитро центрира към Кристиано, който се измъкна от двама бранители и с глава от 11 метра порази вратата на Нойер - 1:1. Само минута по-късно топката беше в другата мрежа. Никой не разбра какво направи капитанът Серхио Рамос, който беше хванат в крачка. От десет метра защитникът чукна топката неориентирано назад, Навас не беше там и не успя да застигне кълбото, което се търкулна в мрежата - 1:2. При такъв резултат мачът отиваше към продължения. В 83-ата Марсело центрира на втора греда, където непокритият Лукас Васкес насочи неточно към близкия ъгъл.

В 84-ата съдията Виктор Касай извади втори жълт картон за Артуро Видал. Чилиецът висеше след няколко остри влизания, но при тази ситуация показването на картона беше спорно, а феновете на Байерн си припомниха някои влизания на Каземиро, които не бяха отчетени с втори жълт. Анчелоти реагира, изваждайки Левандовски и пускайки по-дефанзивния Йошуа Кимих. В крайна сметка двата тима стигнаха до продължения.

В 97-ата минута Роналдо шутира от далечно разстояние, Нойер изби, последва центриране, а след това и мощен удар на Марсело - неточен. Минута по-късно Робен напредна смело фронтално и правилно потърси Дъглас Коща вляво в наказателното поле, а бразилецът сътвори нещо средно между удар и центриране и опропасти ситуацията. В 99-ата Асенсио отправи скрит удар от десет метра към близкия ъгъл - Нойер показа класа и изби. При следващата атака на "лос меренгес" Васкес застигна топката на аутлинията и върна към Роналдо, чийто удар беше доста неточен. Секунди преди края на първото продължение падна скандален гол във вратата на баварците. Рамос центрира към Роналдо, който овладя на гърди и от десет метра отбеляза. Повторенията показаха, че португалецът е в явна засада при паса.

В началото на второто продължение мадридчани затвърдиха успеха си. В 110-ата минута безспорният играч на мача Марсело като на шега мина през четирима бранители и сам срещу вратаря подаде встрани към Роналдо, който вкара на празна врата и оформи своя хеттрик. Две минути по-късно обезверените гости допуснаха и четвърти гол. Свежият Асенсио премина с лекота през Матс Хумелс и насочи по диагонала за 4:2.

Реал Мадрид продължава полета си към безпрецедентно защитаване на трофея в модерната история на Шампионската лига. Кристиано Роналдо вече има 103 гола в Европа, от които 100 в Шампионската лига.