Треньорът на Мемфис скочи на съдиите

Треньорът на Мемфис Дейвид Физдейл нападна съдиите след загубата на Гризлис във втория мач от плейофната серия със Сан Антонио. Тимът му бе надигран за втори пореден двубой и вече отстъпва с 0-2 на Спърс, а Физдейл се изказа доста остро по адрес на реферите и най-вече относно действията им през първото полувреме.

Наставникът извади наяве фактите, че преди почивката Гризлис са стреляли 19 пъти в подкошието и са били на линията за наказателни удари само 6 пъти, а Спърс са изпълнили 23 наказателни удара при 11 стрелби под коша.

“По принцип не съм човек на статистиката, но тук нещо явно не е ОК. Поведението на съдиите е неприемливо и непрофесионално. Знам, че съм млад треньор, но не може да се държат към нас като към новобранци. Не получаваме необходимото уважение”, каза Физдейл след мача, който неговите играчи загубиха с 82:96.

Финалната равносметка на Гризлис е, че Кауай Ленърд (19/19) е стрелял повече наказателни удари от целия съперников тим (13/15).