Пацини с голов рекорд

Голмайсторът на Серия "Б" Джампаоло Пацини вкара своя 22-и гол за сезона, което е личен рекорд за него. Капитанът на Верона се разписа при победата с 2:0 над Читадела в мач от 36-ия кръг на първенството.

Бившият нападател на Фиорентина, Сампдория, Интер и Милан бе точен в 81-ата минута, като оформи крайния успех на "Маркантонио Бентегоди". Преди това правещият много силен сезон Давиде Беса даде аванс на "синьо-жълтите" с шестото си попадение в 16-ата минута.

Победата бе под 17 за тима, който прекъсна серията си от два поредни мача без успех. Верона се върна на второ място с актив от 62 точки. Толкова има и Фрозиноне, който загуби днес от Новара (2:3) на Андрей Гълъбинов, като родният таран се разписа и отчете с асистенция.

Лидер в първенството е СПАЛ с 67 точки, шест кръга преди края, като само първите два тима печелят директна промоция, докато отборите между трето и осмо място ще играят плейоф за последното място, което дава право на участие в Серия "А".